Ankara Duşakabin Ve Küvet Sistemleri

0312 312 19 50 dusakabinankara06@gmail.com

Menu
Duşakabin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duşakabin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

By In DUŞAKABİN TEMİZLİK On 08 Eylül 2012


banyo-temizligi-hakkinda-pratik-bilgilerTecrübelerimiz duşakabin, duş başlığı ve aksesuarların biraz dikkatle eski haline dönerek temiz ve yeni bir görünüm elde edebileceğini göstermiştir.

Duşakabindeki temizlik sadece banyonuzu eski görünümüne dönüştürmeyecek, aynı zamanda sağlıklı kalmanıza da yardımcı olacaktır. Aslında bazı misafirleriniz, paslı ve kirli bir banyoda temizlenmektense kirli kalmayı tercih ederler. Bu rehber sayesinde konuklarınızın güzel ve parıldayan banyonuz hakkında övgü ile sözetmelerini sağlayın.

Rutin Duşakabin Temizliği

Banyo içindeki nemli ortam, bakteri ve küf üremesi için elverişlidir. Banyonuzdan geçecek olan iyi bir hava akışını sağlamanız hatta gerekirse aspiratör kurmanız çok önemlidir. Bu sadece bir önlemdir. Böyle bir banyoya sahip olsanız bile banyonzu sürekli olarak temizlemeniz gerekir.

Banyonuzdaki aksesuarları uzun süre temizlemezseniz krom kaplı bölgeleri eski parlaklığına kavuşamayacaklardır.

Sağlıklı bir ortam sağlayın

Küf nemli ortamlarda çok kolay ürer ve her yerde bulunur. Aynı zamanda sağlık için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bazı insanlar küfe karşı hassas iken diğerleri daha dayanıklıdır. Küflü ortamlarda solumanın öksürme, hapşırma, burun tıkanıklığı, boğazda tahriş, hırıltı, göz tahrişi ve cilt tahrişine neden olduğu bilinmektedir. Küfe alerjisi olan ve akciğer hastalıklarına sahip insanların küflü ortamlardan uzak durması gerekmektedir.

Duş başlığı nasıl temizlenir

Banyo duş başlığı kolaylıkla kir, kireç ve küf tutabilir. Özellikle şebeke suyu sert olan bölgelerde duş başlıkları kolaylıkla tıkanabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. Bu nedenlerden dolayı banyonuzu temizlerken duş başlığının temizliğini ihmal etmeyin. İşte duş başlığını temizleme yöntemleri:

– İlk önce duş başlığını esnek hortumdan sökün. Bu sayede sürekli olarak duşakabinde durmak zorunda kalmazsınız.
– Duş başlığını temizlerken üst kapağını sökün. Bu sayede duş başlığının iç kısmını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Üst kapak sökülmüyorsa endişe etmeyin.
– Duş başlığını 15 dakika boyunca beyaz şarap sirkesinde bekletin. Bu sayede kir ve kireçten arınması kolaylaşacaktır.
– Eski bir diş fırçasıyla duş başlığının bütün deliklerini temizleyin. İnatçı delikler için bir tel parçası kullanabilirsiniz.
– Aynı işlemi gerekli olduğu kadar tekrarlayın. Daha sonra duş başlığını tekrar hortumuna bağlayın ve musluğu açarak suyun rahat bir şekilde aktığını görün.

Banyodaki küften nasıl kurtulunur

Küf insan sağlığı üzerinde negatif etki yaratabilir. Birçok özel küf yoketme spreyi bulunmaktadır. Bu spreyle çok hızlı bir şekilde mantar, yosun ve küfü yokedebilir ancak üreticinin kullanım kılavuzuna özen gösterilmelidir. Kirli bölgenin üzerine spreyi sıkarak gerektiği kadar bekleyin ve daha sonra temizleyin. Temizlik sağlanana kadar bu işlemi tekrar edin.

Alternatif olarak küfü yok etmek için çamaşır suyu ve su karımını kullanabilirsiniz. İlk olarak 1:1 oranında çamaşır suyu ve suyu karıtırın. Küflü bölgeye 15 dakika boyunca uygulayın. Yıkadıktan sonra gerekli görürseniz tekrar yapın. Küf temizlerken aşağıdakileri takip edin:

– Kolay çıkabilecek küflü yüzeleri temizlemek için nemli bez kullanın.
– Ellerinizi korumak için gözeneksiz eldivenler kullanın.
– Çamaşır suyunun dumanını solumamak için bir maske takın.
– Gözlerinizi korumak için koruyucu bir gözlük kullanın.
– Yeterli hava akışını sağlamak için banyonuzun kapısını ve pencerelerinizi açın.
– Çamaşır suyu ile amonyak ya da diğer temizleyicileri karıştırmayın. Bunlar solunduğu zaman zehirlenmelere yol açabilir.
– Üretici prospektüslerini dikkatlice okuyun.

Banyonuzda küften korunmak için en iyi ipuçları

– Banyonuzu düzenli olarak küf oluşumuna engel olan aynı zamanda yumuşak banyo temizlik ürünleriyle temizleyin.
– Duş aldıktan veya banyo yaptıktan sonra banyonuzun iyi bir şekilde havalanmasını sağlayın. Aspiratörü ve pencereleri açarak nemin ortamdan uzaklaşmasına yardımcı olun.
– BAnyonuzdaki ve evinizdeki nem oranını %40-60 arasında tutmaya çalışın. Gerekirse nem alıcı ürünler kullanarak evinizdeki havanım nem oranını düşürün.
– Banyonuzdaki bütün sızıntıları ve kaçakları önleyerek küf oluşmasına izin vermeyin.
– Boyama öncesi boyamaya uygun küf önleyiciler kullanın.
– Halı gibi gözenekli döşemeleri banyonuzda kullanmayın.


About the Author

admin

Related Posts

1 Yorum

  • Uğur 3 SENE AGO

    Duşakabin temizliği hakkında verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

    Cevapla

Leave a comment